אלנבי 40 מדינה בפאניקה

מאת ריקי חטב

 
טוב, נראה לי שחיכיתי מספיק, אני כבר לא יכולה להתאפק ואני חייבת לדבר אל פרשת אלנבי 40, בד"כ אני מחכה שהרוח תירגע ואז אני אוכל לבחון את הנושא בלי שיפוטיות.
את בתוליי איבדתי בגיל 19. ישישה, במונחים של היום. למרבה השמחה והמזל, זה גם היה עם גבר שאהבתי, , מה שכמובן עזר לי להרגיש בנוח והניח יסודות נינוחים ומכובדים להתנהגות המינית שלי עד היום. מאז עשיתי כל מיני החלטות בנוגע לבחירת פרטנרים לסקס, חלקן מוצלחות יותר, חלקן פחות. אבל על ההחלטה לשמור על הגוף שלי לעצמי לאורך כל גיל ההתבגרות - על ההחלטה הזו אני לא יכולה לדרוש קרדיט בלעדי. אז שאפו אמא, כל הכבוד אבא. עשיתם את זה,
אצלנו בבית דיברו על מיניות באופן חופשי. היה ברור לי שההורים שלי פעילים מינית, ולא הזדעזעתי בכל פעם שהם היו זורקים אחד לשנייה הערות מגרות ומתגרות. נהפוך הוא, הכל היה על השולחן ומכאן שהכל הרגיש טבעי ונכון. למדתי לקשר מיניות עם תקשורת טובה וחברות קרובה, כי זה מה שראיתי אצל ההורים שלי.
הדוגמה הטובה שהציבו לי בבית הצליחה לעמוד אפילו במבחן הלחץ החברתי. בסביבה המיידית שלי בני גילי כבר עשו מה שעשו,. לשמחתי, היה ברור לי ממקום מאוד יסודי בהוויה שלי שסקס אמור להיות משהו ששווה קצת יותר, ושעדיף לעשות אותו בדרך אחרת. גם אם זה אומר לחכות.
 נכון, לא היה אז אינטרנט. גם לא הייתה מסיבת "החולצה הרטובה" לפחות לא כמו היום. זוכרים שהגיעו הכבלים ועמם ערוץ RTL הגרמני? כולנו סערנו וגעשנו. היום אפשר לראות יותר אקשן במשחקי הכס.
ונכון, רוב ההורים בני ימינו (ואני בכללם) נאלצים לעבוד אקסטרה כדי לגמור את החודש. ההורות כבר לא נתפסת כסיבה מספיק טובה לעצור את מרוץ הקריירה, והילדים של רובנו רואים אותנו פחות ממה שאנחנו ראינו את ההורים שלנו בבית. אבל זו רק סיבה טובה יותר ללמה כל כך חשוב להציב דוגמה טובה, ולא להתחמק משיחות על סקס רק מחמת המבוכה.
בכל שבוע אני מעודדת אתכם להשקיע זמן בזוגיות. הפעם אני מוכרחה להפציר בכם לעבוד בלהיות הורים. אתם מפרנסים, מאכילים, ושולחים לבית הספר. לא קל להיות הורה, זה נכון. אבל להאכיל ולהלביש זה לא מספיק. ולסמוך על מערכת החינוך שתהיה האחראית הבלעדית למה שיוצא מהילדים שלכם נו באמת .?
האם אתם יודעים מה קורה בחיים שלו או שלה? וחשוב מכך - איזו דוגמה ליחסי גבר-אישה אתם נותנים לילדים שלכם?
דוגמא אישית. קיימת סבירות גבוהה שהילדים ישכפלו את דפוסי הזוגיות שלכם. האופן שבו תדברו או לא תדברו איתם על יחסים ישפיע על התפיסה שלהם לגבי מיניות. אם לא תדברו איתם על זה, ו/או לא תגלו פתיחות בנוגע ליחסים מין, הם ימצאו זאת במקום אחר
הם ילמדו מסצנות בסרטים, מפורנוגרפיה זמינה. ואז לצערנו זה יראה להם נורמלי לראות בחורה ערומה על הבר וגברים שונים נוגעים בה ואף אחד לא מנסה לעצור את זה או לחילופין זה יראה להן נורמלי ללכת לשתות בלי שליטה עצמית.
הילדים שלנו מוקפים גירויים חזקים מאוד . אנחנו מוגבלים למדי ביכולת שלנו לשלוט על עם מי הם מתקשרים ואיזה סוג של מדיה הם צורכים. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות כדי לשמור עליהם וכדי לנווט אותם לדרך הנכונה הוא לגרום לדרך הנכונה להיות בטבע שלהם. הם למדו לדבר מלשמוע אתכם, הם למדו להשתמש בסכין ובמזלג מלהסתכל עליכם והם ילמדו על כבוד לגוף וגישה בריאה למיניות מהאנרגיות שהם יקבלו מכם
להתייחס אחד לשנייה בכבוד בתוך הזוגיות, כדי ללמד אותם שמערכת יחסים אינטימית צריכה להיות מאוזנת וששני הצדדים צריכים להיות שווים. זו הדרך לגרום להם להבין שלהיות עם גבר מול קהל צופים זה לא מצב בריא, אל תפחדו להתחיל את השיח הזה בגיל מוקדם. גם אם נראה לכם שהם צעירים מדי - תהיו בטוחים שהם מקבלים את המידע הזה בחוץ, ולא בהכרח כמו שהייתם רוצים
תאהבו, תיהנו, והכי חשוב: אל תחששו לדבר עם הילדים שלכם, ויפה שעת אחת קודם.
 


תגובה באמצעות הפייסבוק >

הוספת תגובה >

תגובות >