מילואים

מאת ריקי חטב

קראו לבעלי למילואים ואני שמחה מזה.  אני צריכה גם לקחת לבית הספר את הבנות, שמתגעגעות לאבא, וגם להחזיר אותן לטפל בבית בלי לחלוק אתו את הנטל,. ועדיין אני שמחה.
. אני שמחה כשקוראים לבעלי למילואים, כי אני יודעת שאחרי הנפקדות המתישה שלו מהבית, הוא יחזור אליי. ולא סתם יחזור אליי: הוא יחזור מסריח ועל מדים.
מה לעשות, אם יש משהו שמדליק אותי זה הריח של בעלי כשהוא חוזר ממילואים עם מדים. המסכן יכול לחזור מאימון של שבוע בשטח, עייף ורצוץ ורק מת להתקלח ולישון, אבל חסר לו אם הוא יעשה את זה. כשהוא חוזר ממילואים הוא כבר יודע שאין לו אישור מהמפקדת להוריד את המדים לפני שהיא עושה לו מסדר במיטה.
מאיפה זה בא לי. או, חבל ששאלתם. כי אין לי מושג ירוק זית. יכול להיות שזה קשור לריח הזיעה. הרבה נשים מעידות שריח של זיעה גברית מדליק אותן, ויש אפילו מחקרים שתומכים בכך וטוענים שלריח הזה יש השפעה מרגיעה על נשים.
נשמע חייתי? זה כי זה בדיוק מה שזה. האיבר שמאפשר לבעלי חיים לאתר ולזהות ריחות ולהבין את המשמעות שלהם הפסיק אמנם להתפתח אצל בני האדם כבר לפני כמה מיליוני שנים, אבל למזלנו נותרו לנו באף עוד כמה קולטנים שמאפשרים לנו לתקשר בצורה כימית עם הסובבים אותנו.
זה אומר שכמו שאנחנו נמשכים למראה מסוים או למגע מסוים ונדלקים מקול סקסי, כך גם יש מערכת של איתות כימי שמושכת אותנו לבני זוג מסוימים וגורמת לנו דחייה מאחרים. ואם אתם חושבים שלהידלק מריח של זיעה זה מוזר, ספרו את זה לחוקרים במכון וייצמן, שרצו לראות מה קורה לגברים שמריחים דמעות של נשים, לעומת גברים שמריחים תמיסת מלח.
תשאלו אותי מה קרה. או, מה שאתם חושבים. אצל הגברים שהריחו את הדמעות חלה ירידה עדינה ברמת הטסטוסטרון. יען כי דמעות והיסטריה הן טרן אוף בחסות המדע. ההשערה, אגב, היא שהבסיס לתופעה הזאת הוא לאותת לגבר שהאישה לא נמצאת במצב של פרו ורבו (למשל, בזמן המחזור).
חברה בדיוק סיפרה לי שהיא התחילה לצאת עם בחור חמוד. נראה טוב, חכם, מצחיק וטוב לב. כשהיא ראתה אותו בפעם הראשונה מרחוק הוא מצא חן בעיניה, וגם כשהם יצאו היא אבחנה אותו כגבר למופת, מהסוג שמביאים הביתה לאמא, אבל משהו שם לא עבד.
"אני שונאת את הריח שלו", היא אמרה, "לא כי יש לו ריח גוף רע או כי הוא שם יותר מידי בושם. הוא דווקא בכלל לא משתמש בבושם ולא באפטר שייב, והוא תמיד נקי ומקפיד על היגיינה טובה, אבל אני פשוט שונאת את הריח". כנראה שהריח הזה דווקא היה עובד טוב על מישהי אחרת. במקרה הזה -במקביל לשיחות העמוקות שהשניים ניהלו ביניהם, התנהלה גם איזו שיחה שהם בכלל לא היו מודעים אליה. היה שם דיאלוג כימי שקבע ששני אלה פשוט לא נועדו להתחבר.
אז רק שתדעו שהאף שלכם מדבר אליכם. ואל תדאגו, גם דרך עננת בושם או שאר תמרוקים, הקולטנים שלכם עדיין יודעים לזהות מה טוב לכם. כמו שאני יודעת שצו מילואים זה אחלה. מזלי שחוק המילואימניק העייף, הרעב והחרמן לא פוסח גם על בעלי (ומזלו שאני גם בכלל לא רעה במטבח).
תאהבו, תהנו, תשתוללו, תרחרחו, אל תאלצו שום דבר וגם אל תדאגו, כי לכל בית שחי יש את המכסה שלו. 


תגובה באמצעות הפייסבוק >

הוספת תגובה >

תגובות >