נוסחת רעות

נוסחת ה"רעות" – מהי?
1.  R = Relationship  = מערכת יחסים
מערכת יחסים מתנהלת בין בני זוג מכל המינים: הטרוסקסואלים, הומוסקסואליים, לסביות וטרנסג'נדרים.
כל מערכת יחסים מתחילה באהבה גדולה שמסנוורת את עינינו וגורמת לנו לפרקים לשיקול דעת מוטעה. הקו הדק בין אהבה לשנאה מתבלט כשאחד מבני הזוג מחליט לקטוע את מערכת היחסים מסיבותיו שלו. מרגע ההצהרה שלו לעזיבתו, אנחנו משנים את התנהגותנו כלפיו, והאהבה כבר איננה זאת שמנווטת את התייחסותנו לבן הזוג שהכריז על פרידה, אלא האגו הוא שמנווט אותנו, ולעתים הורס אותנו... 
כל  מערכת יחסים מצריכה תקשורת בהירה, פתוחה וכנה, אך במקרים רבים אנחנו חוששים ממה שבני זוגנו יחשבו עלינו אם נביע בפניהם דעות, רצונות וצרכים מסוימים. משום כך, אנחנו נמנעים משיחות כנות ומחשיפה מולם, אלא שהחסימה שלנו מולם, היא אשר יוצרת סדק בתקשורת ומונעת התפתחות הקשר לאורך שנים רבות.  
לשמור על כנות, לוותר על הסודות: אנחנו נוטים לחשוב שאם נחביא את התשוקות ואת היצרים שלנו מבני הזוג, נועיל לקשר כי כך לא נפגע בהם.  הרי לא נעים לנו לשתף בפנטזיות שלנו את בני הזוג, לא כך?  אך כשאנחנו מסתירים את הפנטזיות שלנו, אנחנו גורמים לנזק כפול. במציאות, בודדים הם הגברים שביכולתם להדחיק את התשוקות ואת היצרים שלהם. רוב הגברים, בשלב מסוים בחייהם, ימעדו. רובם גם ייתפסו על ידי בנות הזוג, וכך ייווצר הרס מוחלט של אמון ושל חברות במערכת היחסים הזוגית.  נכונה היא העובדה כי גם נשים בוגדות, ולא רק גברים. אולם, כשהצורך הרגשי של האישה מסופק על ידי בן הזוג החוקי שלה, אין לה צורך "לרעות בשדות זרים", בעוד אצל הגבר, הצורך בכיבוש גבוה יותר, וברצונו להרבות את זרעו לכל עבר, גם אם הוא אוהב את בת זוגו. כדי להימנע מבגידה, צריכה להיעשות עבודה כנה של שני בני הזוג, עבודה המתחיל מן הוויתור על סודות אפילות.
אגו: רוב ההתנהגויות שלנו בחיים מונעות על ידי האגו שלנו. חשוב להבין שבזוגיות אין אגו! טובת הכלל חשובה מטובת הפרט, וזאת מבלי להפחית מחשיבות האדם באשר הוא. הימנעו מהתחשבנויות מיותרות של מי עשה היום כלים, מי הוריד את הזבל, מי הוציא היום את הילד מהגן,  מי בילה היום בבר רק עם חבריו, אימא של מי אמרה משהו פוגעני - הימנעו ממאבקי כוחות מיותרים!
שיתוף פעולה: אם תבינו כי "טובים השניים מן האחד",  תצליחו לשתף פעולה גם בנשיאת הנטל בעבודות הבית ובתחזוקת המשפחה הכוללות: ניקיונות, קניות, טיפול בילדים וכדומה.  זכרו כי חלוקה בנטל צריכה להיות שווה בין בני הזוג. אין סיבה כי כל האחריות לנטל תימסר לאחד מבני הזוג בלבד.  גבר שייטול חלק בתחזוקת הבית ובגידול הילדים, יזכה לאישה שלווה ורגועה, שתהיה פנויה רגשית גם למשחקים בחדר המיטות עד השעות הקטנות של הלילה.  אם כל גבר יפנים שלאישה יש יכולת נתינה ללא גבולות, יהיה לו כדאי להשקיע את כל המאמצים כדי להיות יד ימינה. התמורה לכך תהיה פי מאה מההשקעה! 
פתיחות: פתיחות מחשבתית ופתיחות מינית נחוצות כדי לתחזק זוגיות במשך שנים רבות.  אנחנו, בני האדם, מתפתחים עם השנים ולומדים להכיר בתוכנו צדדים חדשים. המושג "להתפתח" קשור קשר ישיר למושג "התפתחות", ולכן הפנימו כי לא נצליח לשרוד עתיד משותף ומפותח, אם  לא נגייס את הפתיחות כאחד מהערכים המובילים במערכת היחסים שלנו. 
חברות: אם בן הזוג שלך הוא לא החבר הכי טוב שלך, אתם בבעיה קשה שעדיין אינכם מודעים לה, והיא תתפוצץ לכם בפנים במוקדם או במאוחר – על פי המשפט הזה אני חי את חיי, שהרי חברות היא אחד האלמנטים החשובים ביותר בזוגיות. אם כי, זוגיות לא מתרחשת ככה סתם. תקשורת טובה תוביל לכנות, כנות תגביר אהבה בין בני הזוג, ומודעות תגביר את החברות.
זוגיות ללא אלימות מכל היבטיה: אלימות היא לא עניין פיזי בלבד, אלא כוללת שיח פוגעני והרסני, חוסר כבוד לבני הזוג, חוסר הערכה, שיפוטיות מעליבה, זלזול ועוד. אי-אלימות בקשר הוא חלק חשוב ביצירת הרמוניה זוגית במערכת היחסים.  לכל תקופה מן העבר יש השפעה רבה על מי שאנחנו גם עכשיו. עצבים הם רק סימפטום רגשי לחוויה שנעוצה עמוק גם בילד הקטן שבתוכנו. בכל התנהגות גלויה יש צד סמוי המסתתר בילד הפנימי.  אם תפענחו את הילד שבכם, אם תבינו ותכילו אותו, תוכלו לטפל גם בכל החולשות השוכנות בו ולהשתחרר מאלימות המתבטאת במילים. הפנימו כי לכל התנהגות שלכם ולכל מילה המופקת מפיכם יש השלכה לרגשות של בני הזוג שלכם, ורק בידיכם האפשרות לשנות התנהגות כדי להפיק זוגיות טובה ומכבדת בכל מצב.
 
 
 
 
 
2. E  = Education  =  חינוך
בעידן המודרני וגם בעידנים קודמים לא הבינו את החשיבות ללימוד זוגיות ומיניות. היעדר חינוך בצירוף לתחושה המודרנית שהכול ניתן להחליף ולשדרג, מקשה עלינו לקיים חיי  זוגיות לאורך שנים רבות. כך נוצר עידוד לחיות בבלבול ובחוסר מחויבות. הידעתם?
 33% מן האוכלוסייה  מתגרשים במהלך 5 השנים הראשונות לנישואין.
60% מתוך 33% מן האוכלוסייה  נישאים שנית תחת חופה וקידושין , אך שוב ללא המרכיב החינוכי החשוב ביותר להעצמת הזוגיות, מרכיב החינוך, וכך  נוצרות טעויות נוספות בינו לבינה, ושוב פוקד על הדלת הגירושין בפעם השנייה.
 80% מתוך ה 60% מן האוכלוסייה שנישאו בשנית, מתגרשים במהלך 3 השנים מיום החתונה השנייה.
מצב זה גורם לבלבול ולבעיות פסיכולוגיות וכלכליות. הורים גרושים לילדים יוצרים גם סדקים רגשיים בילדיהם הנקרעים מביתם ומדמויות המפתח הקבועות, ומתנהלים בשני בתים נפרדים בו-בזמן.     
עלינו להבין את הכוח הקיים בחינוך הזוגי והמיני. היעדר חינוך זה מעצב את בני האדם ויוצר בתוכם חוסר מודעות ליחסים בינו לבינה. כפי שמשוואה עם נעלם אחד לא ניתנת לפתרון אם לא היינו לומדים את הדרך הנכונה לפתרון, כך גם זוגיות ללא ההכוונה אינה ניתנת לפתרון, אם לא יודעים כיצד לנהל את דרכה.
זכרו את מדרג הצרכים של מאסלו, הפסיכולוג הדגול! רמה שלישית בסולם צרכיו של מאסלו היא הצורך בשייכות המתבטאת גם בזוגיות ובאהבה, כשלב מקדים להתפתחות הערכה עצמית ומימוש עצמי.  כיוון שזוגיות היא צורך, יש ללמוד לנהל אותה כראוי, וכמובן, לא להזניח את האלמנט הנוסף החשוב בתוכה, הלא הוא אלמנט המיניות.
 
 
3. O =  = Orgasm אורגזמה 
כאשר קיים מגע מיני טוב בין בני הזוג, נוצרת אורגזמה. בספר "מעגל התגובה המינית" מציגים החוקרים וירגיניה גונסון וביל מאסטרז את חשיבות ההגעה לאורגזמה, ואף מציגים את יכולת האישה להגיע לאין-ספור מעגלי אורגזמה באקט מיני אחד, בעוד רוב הגברים יכולים להגיע למעגל אורגזמי אחד או שניים בלבד באקט אחד. 
שימו לב! החינוך למיניות לא מתחיל ולא נגמר במילה "אורגזמה". החינוך שאני מדבר עליו הוא עמוק יותר - חינוך להצבת גבולות בחברה (מה מותר ומה אסור בין גבר לאישה). עלינו כחברה מוטלת האחריות ללמד את בני הנוער את משמעות המילים: אורגזמה, דגדגן, נרתיק, איבר מין זכרי, כדי שלא ייתפסו כקללות, אלא כאיברי מין לגיטימיים בגוף האדם בדיוק כמו איברי גוף אחרים כגון: ידיים ורגליים.  אסור לנו לחשוש לדבר על איברי המין, אסור לנו לחשוש לגעת באיברי המין ולחקור את המיניות שלנו למטרות הנאה. בניגוד לחיות, עלינו להפנים כי מיניות נוצרת לא רק לצורך רבייה, אלא לצורך הנאה.  אסור לנו בתכלית לחשוש ליהנות מחיי המין שלנו, ואף רצוי להבין כי כבר מגיל צעיר מתפתח החשק המיני, וכחברה מתוקנת מוטלת עלינו האחריות  ללמד את ילדינו מהי הנאה מינית ומהי אוננות. עלינו לחנך את הגבר ואת האישה על אודות הפערים המיניים הקיימים ביניהם, ולוודא כי בעקבות חינוך נכון, יצטמצמו הפערים כלא היו.
מי ייתן, ובעתיד נגיע לעידן שבו הגבר יגיע לחייו הבוגרים מצויד בארגז כלים שיאפשר לו לדעת כיצד לענג את בת זוגו כראוי.
4. T   = Together  Forever  =ביחד לנצח
על פניו "ביחד לנצח" נשמע ביטוי הזוי ובלתי ניתן לביצוע, אך אני משוכנע כי לא כך הם פני הדברים. את תפיסתי מחזקים מיליוני זוגות בעולם שחיו יחדיו 50 שנים ואף יותר בזוגיות מוצלחת. משיחות שלי עם עשרות זוגות כאלה, מצאתי את המשותף להם: כולם דיברו על חברות איתנה למרות העליות והמורדות, למרות המחלוקות ולמרות המשברים שחוו במהלך השנים. הגדולה היא תמיד לצאת מחוזקים מן המשברים ולזכור את החברות.
כאמור, כשאנחנו נצליח לשמש דוגמה אישית לחיי זוגיות טובים, נטמיע חינוך מאושר בחברה שלנו.

 
 
 
 


תגובה באמצעות הפייסבוק >

הוספת תגובה >

תגובות >