סדנאות זוגיות – מי צריך את זה?

לא על האהבה לבדה

כשאנחנו צעירים, מלמדים אותנו לפנטז על מיסוד היחסים עם בני הזוג שלנו, אבל איש לא מכין אותנו לתלאות שיגיעו אחרי שמסיבת החתונה תסתיים. ללא ספק, זוגיות היא עבודה הדורשת השקעה ככל העבודות. היא דורשת דישון, השקיה, תשומת לב ואהבה לאורך כל הדרך. נכון שלאנשים שונים יש צרכים שונים בזוגיות שלהם, אך באופן כללי, כולם כמהים לאהבה שתימשך לנצח, לתשוקה שתבעיר את חדר המיטות בכל רגע נתון, ליחס מכבד ולתחושת התרגשות ושייכות רבה. למען האמת, החיים מלמדים אותנו שהאהבה עצמה איננה מספיקה, היא אכן דורשת עבודה נפשית-רגשית רבה לאורך כל הדרך, אלא שאיש לא לימד אותנו בבית הספר את יסודותיה ואת סודותיה הכמוסים של הזוגיות, ועל כן סדנאות זוגיות הן מוצא נפלא ללמידה אינטנסיבית. 

תודעה, זמן השקעה ותשומת לב

לפני הכול חשוב להבין כי זוגיות היא עבודה הדורשת תודעה רבה, זמן השקעה ותשומת לב מיטבית. בעידן שבו רבים בוחרים לפרק את הזוגיות שלהם, מעדיפים לחיות ביחידות, מתקשים לעמוד בפיתויים, יש מקום רב להבין כי העידן שבו אנחנו חיים, מצריך מאתנו מאמץ רב יותר מבעבר. לא מספיק להבין שהשקעה היא כורח המציאות, צריך לפנות זמן לבילוי משותף, זמן איכות שבו רק אתה והיא ורק את והוא נמצאים בפלנטה הזאת. לשמחתכם, אתם לא לבד, ומזמן הפעילו למענכם סדנאות זוגיות שסוד קסמן הוא ביכולת שלהן להאיר את הזוגיות שלכם, לקרב אתכם ללב אחד שלם ואוהב, לגרום לכם לסיפוק, לאושר ולתובנות כי האינטימיות ביניכם שייכת רק לכם.

כשהשנים חולפות, האם באמת אפשר להציל את האהבה?

נכון, השנים החולפות גורמות לשגרה לפקוד על דלתכם. קשה יותר עם הזמן החולף להפריח את השממה הזוגית, אך בשל כך סדנאות זוגיות משפרות פלאים את כל ההיבטים השונים בינו לבינה. בין אם אתם זוג ללא ילדים, בין אם אתם זוג עם ילדים, לכל אחד הקשיים וההתמודדויות שלו בחיי הזוגיות (וההורות המשפיעה עליה). סדנאות זוגיות יעצימו את האהבה, את הלהבה, את האש, ויפתרו על מי מנוחות את כל מה שדורש חיזוקים ועוצמה מחודשת. 

לאהוב ולהיות נאהבים גם אחרי עשרים שנה

במקום להתבונן בתבוסתנות מן הצד על האהבה שעלולה לדעוך עם השנים, חשוב לקבל כלים כדי לתחזק אותה תמיד. לכל זוג יש דפוסי התנהגות וחשיבה שונים, לפעמים הם לא משרתים את הזוג, וכאן מתאימה מאוד סדנה זוגית ליצירת הרמוניה ושלווה. אחרי הכול, כולם רוצים לחוש נאהבים ומאוהבים גם אחרי עשרים שנה וגם אחרי שנתיים תמימות. אם קיימים משברים אקוטיים הגורמים לכם לחשוב על פרידה, זה המקום לקבל טיפים לזוגיות בסדנה מעצימה. אם אתם סתם רוצים לפנק את עצמכם בשדרוג הזוגיות, גם לכם סדנה זוגית היא אפשרות פנטסטית. 

אמון, משיכה, שלווה, אינטימיות, הרמוניה ותודעה זוגית

קיימות סדנאות רבות משתתפים, יש אף סדנאות המתאימות לזוגות יחידים באופן פרטני. כל אחד יכול לבחור לעצמו את הסדנה המצוינת עבורו, שהרי לכל סדנת זוגיות הייחודיות שלה. כמובן, חשוב לבחור סדנה שקיבלתם עליה המלצה, סדנה שבה ניסיון האחרים יעיד על אמון שגדל בין בני הזוג, על משיכה שהעצימה את עצמה כנגד הזמן, על שלווה ואושר פנימי וזוגי, על תחושת אינטימיות הדדית, על הרמוניה ועל תודעה זוגית מפותחת. אם תזכרו תמיד שזוגיות היא עבודה יום-יומית לאורך שנים, תמצאו את הדרך הנכונה דרך סדנה כזאת או אחרת לאהוב את עצמכם כזוג וכיחידים ולפסוע בדרך משותפת אל הווה ואל עתיד טובים יותר. 
 תגובה באמצעות הפייסבוק >

הוספת תגובה >

תגובות >