טיפים לזוגיות מאושרת >

1. היו מחוייבים להצלחת הזוגיות

נישואים מאושרים אינם קורים מעצמם. הם תוצאה של התייחסות רצינית של שני בני הזוג לקשר, האנחנו חייב לקבל מקום חשוב בחיי שניכם. הסכמה הדדית ומודעת על מטרות חייכם כזוג, על הערכים החשובים לשניכם ועל הדרכים להגשמת ציפיותיכם - היא יישום מרכזי של המחוייבות הזו.

2. הקדישו זמן להיות יחד.

בדיוק כפי שרציתם להיות הרבה זמן יחד בתחילת הקשר, כך חשוב שתמשיכו להקדיש מספיק זמן להיות יחד. אל תרשו לקריירה, לפרנסה ולילדים לקחת מכם את הזמן שלכם כזוג. המשיכו להיות החברים הכי טובים, להתעניין, לשתף ולהיות מעורבים זה בחייו של זו.

3. בנו תקשורת בהירה, פתוחה וכנה

תקשורת טובה היא הכלי החשוב ביותר לבניית זוגיות מאושרת, הבהירות מאפשרת הבננה והעמקת ההכרות ביניכם, הפתיחות מקנה לתקשורת את השיתוף הרגשי החשוב לשמירת האהבה, והכנות בונה את האמון ההדדי ביניכם.

4. טפחו את חיי המין שלכם

המלצה מיותרת, לכאורה? ממש לא !!

המשיכה המינית נוטה לדעוך אם אין מקדישים לה זמן, אם מזניחים את הגוף ואת האסתטיקה ואם שוכחים להיות רומנטיים. חיי מין מלהיבים ומספקים אינם מתרחשים רק מתוך היצר וההורמונים, אלא גם מתוך מחשבה ותכנון - כן, כמו בירח דבש, שבו שני בני הזוג יצאו מגדרם כדי לחוות ולתת זה לזו סיפוק והנאה מינית.

5. למדו לכעוס בלי להרוס ודעו להתפייס ולסלוח

גם בנישואים המאושרים ביותר יש כעסים, אך המריבות אינן הרסניות, אינן משפילות ואינן יוצאות מהפרופורציות הסבירות.

מדוע? גם מפני שלא רבים על דברים קטנים בחשיבותם וגם מפני ששומרים על כללים יסודיים ומוסכמים שאין חורגים מהם (למשל, אין אלימות פיזית בשום אופן) וחשוב לא פחות פיוס וסליחה אמיתיים אחרי ריב מתקנים נזקים ומלמדים את בני הזוג לקחים חיוביים שניתן להפיק מחילוקי הדעות ומהכעסים.

6. טפלו בקשיים ובבעיות מוקדם ככל האפשר

למדו כבר מתחילת דרככם המשותפת לנהל משא ומתן על חילוקי הדעות שלכם ולהגיע לפתרונות שיספקו את שניכם. זוגות רבים דוחים את הטיפול בבעיות ומסתירים מעצמם ומבן/בת הזוג את הקשיים. פרופ' ג'ון גוטמן מגדולי החוקרים בתחום הזוגיות, טוען שזוגות מגיעים לטיפול באיחור של 6 שנים בממוצע ! תארו לכם מה יקרה אם תדחו כך את הטיפול בשיניים..האם חיי האהבה והזוגיות שלכם חשובים פחות? 

7. בנו והעצימו את הערכתכם העצמית ותנו הערכה וכבוד לבן או בת הזוג

נישואים יציבים ומאושרים נבנים על שיוויון ועצמאות של שני בני הזוג, שכל אחד מהם מעריך ומקבל את עצמו ותומך ומחזק את ההערכה העצמית של בן או בת הזוג. האושר האישי שכל אחד שואב ממקורות כמו עבודה והגשמה עצמית - תורמים לאושר הזוגי.

8. היו גמישים וקבלו את השינוי וההתפתחות כחלק חיוני בחייכם

זוגות מאושרים רבים מאד עברו משברים בזוגיות שלהם. חלק אף חשבו להיפרד. מה שהציל את הנישואים היו הגמישות והנכונות לשינוי, שהובילו לשינוי ממשי.

9. הדגישו את החיובי שביחסיכם

בזוגיות בה החיובי חזק ומודגש די הצורך הקשיים והבעיות מקבלים פרופורציה נכונה, ואינם מאיימים על שלמות הנישואים או מעיבים לאורך זמן על האושר והאהבה, הדבר דומה לחשבון בנק רגשי, כאשר יש בחשבון מספיק השקעה חיובית, אין סכנה ממשית של משיכת יתר ופשיטת רגל רגשית.

10. השקיעו בקשר שלכם ולמדו יחד איך בונים ושומרים על האהבה

זוגיות טובה נלמדת אמנם גם בבית הורינו, אולם מרבית הזוגות מעוניינים לבנות קשר שונה מזה שראו אצל הוריהם. גם הורים שנישואיהם מאושרים אינם מהווים תמיד דוגמא לילדיהם. מחקרים מראים שזוגות שלמדו בסדנאות לזוגיות משפרים משמעותית את האינטימיות וההנאה ובונים נישואים יציבים ומספקים יותר.

לייעוץ לשיפור הזוגיות

מלאו פרטים ונחזור אליכם במהרה